Jak duże znaczenie odgrywają ostrzeżenia w dobie wirusa?
18 lipca 2021

Jak duże znaczenie odgrywają ostrzeżenia w dobie wirusa?

przez Monika Torak
  • 0 komentarzy
W czasie pandemii bardzo ważna jest ochrona zdrowia, promowanie zdrowych nawyków i przestrzeganie zaleceń higienicznych. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce…

Dbaj o bezpieczeństwo!

Szczególne znaczenie higiena nabiera w zakładach pracy, instytucjach i innych miejscach użyteczności publicznej np. sklepach, kawiarniach, restauracjach, placówkach medycznych oraz komunikacji miejskiej . Pomimo tego, że znamy zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) to często nie przestrzegamy ich zupełnie nieświadomie. Odpowiednie oznaczenia, instrukcje czy ostrzeżenia są bardzo pomocne i znacznie ułatwiają funkcjonowanie firm i instytucji w nowych warunkach. Są one najprostszym sposobem na zwiększenie świadomości wśród ludzi i zwrócenie im uwagi na to, jak należy się zachowywać i czego wystrzegać. Pomagają chronić pracowników oraz klientów, gdyż ignorowanie zaleceń może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu lub spowodować zagrożenie życia. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny, częsta dezynfekcja rąk oraz zachowanie odpowiedniego dystansu między, a na co dzień bardzo łatwo o tym zapomnieć!

Aby zahamować zachorowaniom na koronawirusa, zaleca się:

Zachowanie bezpiecznej odległości (1 – 1,5 metra), udostępnienie dozowników z płynem dezynfekującym w widocznych miejscach, promowanie regularnego mycia i dezynfekowania rąk, wywieszanie, w widocznych miejscach, oznaczeń i instrukcji.

Popularne hasła

Obecnie, rynek oferuje całą gamę gotowych szablonów z symbolami i zaleceniami, dotyczącymi higieny i przypominającymi o obowiązujących. Można je wykorzystać tam, gdzie zachodzi potrzeba nieustającego przypominania o zasadach higieny, w związku z pandemią COVID-19. Są to zazwyczaj wytyczne i przepisy dotyczące zachowania dystansu społecznego oraz utrzymywania higieny. Zostały one przedstawione na przystępnych i łatwych do zapamiętania grafikach. Są to nalepki informacyjne, instrukcje, naklejki covid, ilustrowane instrukcje BHP, dotyczące szeregu zasad właściwego postępowania – wskazują na środki ostrożności i zaradcze w okresie pandemii. Najpopularniejsze hasła służą: np.: wyznaczaniu stref kwarantanny czy zagrożenia, a najpopularniejsze naklejki, to takie jak: „myj ręce”, „zdezynfekuj dłonie”, „zachowaj bezpieczną odległość”, „zachowaj odstęp”, „załóż maseczkę”, „stosuj rękawiczki”.

Poprzedni Post

Gdzie kupić nowy lub używany sprzęt medyczny?

Następny Post

Liposukcja – co warto wiedzieć o zabiegu?

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.