Crossfit games – co to jest?
18 lipca 2021

Crossfit games – co to jest?

przez Monika Torak
  • 0 komentarzy

Crossfit games to najprościej mówiąc zawody sportowe. Odbywają się one co roku w okresie letnim od 2007 roku. Cała idea polega na rywalizacji podczas treningów. Oczywiście wszystkie dokładne szczegóły podawane są odpowiednio wcześniej, aby każdy z zawodników mógł się do nich odpowiednio przygotować. Z jakich konkurencji dokładnie składa się crossfit games? Głównie są to konkurencje typu aerobowego. Ponadto zobaczymy tam podnoszenie ciężarów czy gimnastykę. Czasami bywa tak, że w zależności od danego typu zawodów wprowadzane są inne konkurencje dodatkowe takie jak wspinanie się na tablice, pływanie w oceanach, różnego rodzaju tory przeszkód czy rzut softballem. Oczywiście na zwycięzcę całych zawodów czeka nagroda – wynagrodzenie pieniężne oraz specjalny tytuł ”Fittest on Earth”. Za zwycięstwo w zawodach dana osoba otrzymuje 300000 $.

Transmisje telewizyjne i Internetowe

Może zawody nie są popularne, jeśli chodzi o nasz kraj czy nawet część świata, jednak jak się okazuje w 2011 roku kilka stacji postanowiło zrobić relacje z tych konkurencji. Było to 9.5 godziny do roku 2015. Od 2017 roku transmisję z crossfit games przeprowadza inna stacja, jednak już w wymiarze aż 40 godzin transmisji cyfrowej. Co więcej możemy zdecydować się również na oglądanie transmisji na Facebooku czy stronie Internetowej. Zawody ”Open” Są to zawody organizowane od 2011 roku. Nazywają się one tak nie bez powodu, gdyż uczestnictwo w nich jest otwarte i każdy może wziąć w nich udział. Czas trwania to dokładnie 5 tygodni. Nowy trening wydawany jest w każdy czwartek. Jeśli chodzi o weryfikację to każdy z zawodników ma obowiązek do poniedziałku wieczorem przesłać swoje wyniki online w postaci filmu lub po prostu samych wpisów z zatwierdzeniem partnera Crossfit. Do roku 2019 cały turniej odbywał się w lutym i marcu. Zawody na sezon 2020 odbyły się dokładnie w październiku, czyli praktycznie pod koniec roku, a nie tak jak miało to miejsce w poprzednich latach na początku. Zdarzały się również lata, gdzie transmitowane były otwarte treningi. Jednak musiało się to odbywać zaraz po opisie treningu. Co ciekawe zawody ”Open” to sposób kwalifikacji do igrzysk olimpijskich oraz system rozstawienia podczas tej imprezy.

Różne kontrowersje

W historii crossfit games zdarzało się wiele kontrowersji. Jedna z nich to ta z 2015 roku kiedy to zawodnikom podczas igrzysk właśnie tego roku zakazano noszenia obuwia marki Nike. Zmusiło to do zaparkowania przez firmę Nike kilku ciężarówek przed wejściem głównym na arenę zmagań jako bilbordy z napisem: ”Don’t ban our shoe, beat our shoe”. Można tylko przypuszczać, że wszystkie zawody w ramach crossfit games wymagają od zawodników przede wszystkim doskonałego przygotowania oraz bardzo dobrej kondycji. Ciekawe jest to, że w tym wszystkim może wziąć udział tak naprawdę każdy z nas, jeśli tylko czuje się na siłach. Wszystko odbywa się w pełni online, a co za tym idzie nie ma znaczenia w jakim kraju mieszkamy.

Poprzedni Post

Colostrum – naturalne wsparcie zdrowia i urody.

Następny Post

Przyczyny i leczenie łupieżu

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.