Pakiety medyczne dla firm – dodatkowa premia dla pracowników
18 lipca 2021

Pakiety medyczne dla firm – dodatkowa premia dla pracowników

przez Monika Torak
  • 0 komentarzy
Pakiety medyczne dla firm były przez długi czas czymś ekskluzywnym i jeżeli takowe występowały, to jedynie w bogatych korporacjach o międzynarodowym zasięgu, które zawsze pragnęły zatrudniać i zatrzymywać najlepszych fachowców z branży. Obecnie ta sytuacja zmienia się dość dynamicznie, a pakiety medyczne występują już nawet w niewielkich firmach.

Na rynku widać tendencję zwyżkową w tym kierunku, a zważywszy na sytuację na rynku pracy, coraz więcej ludzi zakłada działalność gospodarczą. Często są to firmy, gdzie właściciele pracują samodzielnie albo zatrudniają kilka osób i takie małe przedsiębiorstwa wykupują usługi medyczne dla firm, które umożliwiają im zaoferowanie dodatkowych bonusów dla zatrudnienia i utrzymania u siebie pracowników.

Jakie usługi medyczne w pakietach dla małych firm?

Na rynku jest obecnie dostępny tak szeroki zakres w ofercie pakietów medycznych, że mogą sobie na nie pozwolić nawet niewielkie przedsiębiorstwa. Pakiety medyczne dla firm w wersji najprostszej ograniczają się do jednej prywatnej przychodni albo skupionych w sieci. Nieco wyżej będzie oferta zapewniająca dostęp do wszystkich prywatnych przychodni w danej usłudze medycznej. Rzadko oferta jest rozszerzona o np. dentystę, ginekologa, czy urologa, ale w niektórych pakietach występuje opcja rodzinna, czyli z usług mogą korzystać również rodziny pracowników.

W jakim okresie czasu obowiązuje usługa?

W zależności od opcji z usług zawartych w pakiecie medycznym dla firm można korzystać już chwilę po podpisaniu umowy albo od pierwszego kolejnego dnia roboczego. Pakiety są ważne w wypadku pracownika zazwyczaj do końca miesiąca albo roku, w którym została rozwiązana z nim umowa.

Pakiety medyczne dla firm większych

Im więcej osób firma zatrudnia, tym lepsze warunki odnośnie do pakietów medycznych dla pracowników może uzyskać. Zazwyczaj podstawowi pracownicy uzyskują dostęp do poszerzonego grona specjalistów, a wyższy szczebel pracowniczy do dodatkowych bonusów. Bonusowe usługi mogą dotyczyć np. możliwości konsultacji medycznych elektronicznie albo przez telefon i przez 24 godziny na dobę. Ponadto w takich wypadkach występuje ekspresowa obsługa, a przy firmach o zasięgu międzynarodowym pracownicy mogą mieć dostęp do lekarzy w dowolnym kraju działania przedsiębiorstwa. Pracownicy niższego szczebla również w wypadku dużych firm mogą liczyć na więcej niż w standardzie. Pakiety medyczne dla firm zapewniają m.in. opiekę dentystyczną, a także wybranych specjalistów. Często występuje w pakietach możliwość korzystania z usług fizjoterapeuty i to zarówno odnośnie do pracowników, jak i ich rodzin.

Następny Post

Nagły przyrost lub spadek masy ciała – odwiedź endokrynologa

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.