Wybielanie zębów – sposoby na zdrowy i piękny uśmiech

Zdrowe, piękne zęby – któż o nich nie marzy? Moda na atrakcyjny uśmiech nie mija. To pewien rodzaj naturalnej ozdoby, bo zwiększa atrakcyjność i sprawia, że dana osoba wydaje się zdrowa i pełna sił witalnych. Niestety taki wygląd nie bierze się znikąd. Jest wynikiem podejmowanych samodzielnie wysiłków oraz współpracy z profesjonalnym stomatologiem.

Zdrowe, piękne zęby – któż o nich nie marzy? Moda na atrakcyjny uśmiech nie mija. To pewien rodzaj naturalnej ozdoby, bo zwiększa atrakcyjność i sprawia, że dana osoba wydaje się zdrowa i pełna sił witalnych. Niestety taki wygląd nie bierze się znikąd. Jest wynikiem podejmowanych samodzielnie wysiłków oraz współpracy z profesjonalnym stomatologiem.

Co zrobić, żeby nasz uśmiech był piękniejszy?

Pierwszą zasadniczą kwestią jest leczenie. trudno mówić o jakichkolwiek zabiegach związanych z poprawą atrakcyjności uśmiechu, jeśli zęby posiadają ubytki lub u danej osoby występują choroby przyzębia. Aby wystarczająco wcześnie rozpoznać problemy z uzębieniem, ważne są regularne wizyty u dentysty. Niestety większość z nas odwiedza stomatologa, gdy już odczuwamy dolegliwości bólowe. W wielu przypadkach, dzięki odpowiedniemu leczeniu można w stosunkowo mało inwazyjny sposób, wyleczyć takie dolegliwości. Czasem jednak konieczne może być bardziej zaawansowane leczenie, zajmujące zdecydowanie więcej czasu. Zapobieganie jest zawsze lepsze od leczenia. To na zdrowiu naszych zębów powinniśmy się głównie skupić. Dopiero, gdy mamy tę kwestię pod kontrolą, możemy zacząć rozważać takie zabiegi jak np. wybielanie. Warto zdawać sobie sprawę, że chociaż profesjonalne wybielanie zębów sprawi, że uśmiech będzie prezentował się zdrowo, nadal musimy o niego codziennie dbać. Ogromne znaczenie ma tutaj :

  • dobór past
  • dobór twardości szczoteczek
  • częstotliwość mycia zębów;
  • technika mycia zębów;
  • używanie nici dentystycznej.

Działania mające na celu poprawić efekt wizualny powinny być więc dodatkiem do regularnych wizyt i codziennej, rzetelnej higieny jamy ustnej.

Co jest ważne przed procesem wybielania zębów

Nie bez powodu we wcześniejszych akapitach została poruszona kwestia higieny i leczenia. Żaden rzetelny stomatolog nie zabierze się za wybielanie zębów, jeśli na ich powierzchni wykryje niezaleczone ubytki. Tutaj warto wspomnieć również o wadze higienizacji. Usunięcie płytki nazębnej, włącznie z jej utwardzoną postacią (czyli kamieniem nazębnym) to kluczowy etap wybielania zębów. Preparat zawierający aktywne substancje wybielające może bowiem uszkodzić ząb. Z taką nieprzyjemną i niedopuszczalną sytuacją w profesjonalnych gabinetach mamy do czynienia, gdy zęby nie są wyleczone. Wtedy substancja może dotrzeć do wnętrza zęba, a to doprowadzić może nawet do uszkodzenia miazgi. Jeśli marzy się więc nam wybielanie zębów, nastawmy się na to, że dentysta najpierw będzie chciał zrobić dokładny przegląd i wyeliminować takie ryzyko. Z kolei usunięcie kamienia nazębnego sprawia, że substancja może z lepszym efektem zadziałać na zęby, a więc po prostu sprawić, że będą one bielsze.

Rodzaje wybielania zębów

W gabinetach możemy spotkać przeważnie dwie metody. Pierwsza polega na laserowym wybielaniu zębów. Zaletą tej metody jest z pewnością jej efektywność oraz wygoda. Podczas jednej wizyty pacjent może odnotować widoczne pojaśnienie uzębienia. To dobra opcja dla osób, które mają problemy z regularnością, lub po prostu nie chcą poświęcać czasu na domowe wybielanie zębów. Inną metodą jest metoda nakładkowa. Jam sama nazwa wskazuje, do wybielania zębów używa się tutaj specjalnych nakładek. Sporządzane są na podstawie wycisku pobieranego od pacjenta. Oznacza to, że każda taka konstrukcja jest doskonale dopasowana do konkretnego uzębienia. Rzeczywisty proces wybielania, w przeciwieństwie do metody laserowej, ma miejsce w domu. Pacjent aplikuje do nakładki specjalny preparat, a następnie nakłada ją na zęby. Takie wybielanie głównie stosuje się nocą i substancja ma kontakt z zębami od 4 do 8 godzin. Ta metoda również przynosi wspaniałe efekty. Konieczna jest tutaj jednak regularność. Oprócz wyżej wspomnianych metod wybielania, spotkamy się również z produktami typowo drogeryjnymi. Nie przynoszą one tak spektakularnych efektów, jak te, przeprowadzone u stomatologa. Bezpieczniejszą i skuteczniejszą opcją jest konsultacja ze stomatologiem i wybielanie zębów pod jego okiem. Laserowe i nakładkowe wybielanie zębów oferuje m.in. gabinet Przy Tobie, który odwiedzają mieszkańcy Piaseczna, Józefosławia oraz mieszkańcy stolicy.  

Opublikowano