Skuteczne sposoby na bóle mięśni i stawów

Bóle mięśni i stawów mogą mieć różną przyczynę. Niekiedy dolegliwości bólowe są bezpośrednio powiązane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, innym razem jest to skutek niewłaściwej diety ubogiej w pierwiastki mineralne, a także dolegliwości tego typu mogą być spowodowane rozmaitymi chorobami, choćby o podłożu zwyrodnieniowym. Jak skutecznie radzić sobie z bólem mięśni stawów? Jednym ze sposobów na zniwelowanie dolegliwości bólowych mogą być maści konopne.

Czas na regenerację między treningami

W sytuacji, gdy ból mięśni i stawów jest wywołany ewidentnie przetrenowaniem, to najlepszym lekarstwem będzie krótka przerwa od aktywności fizycznej. Rozpisując plan treningowy, warto w nim uwzględnić luźne dni, podczas których organizm będzie mógł odpocząć i się zregenerować. Jednostki treningowe o zbyt dużej intensywności mogą mieć przykre konsekwencje, ze złamaniem zmęczeniowym na czele. Nie trzeba się martwić o to, iż dzień czy dwa przerwy pomiędzy treningami sprawi, iż zaniknie pamięć mięśniowa i organizm odzwyczai się od intensywnego wysiłku, co negatywnie odbije się na wynikach sportowych. Może być zupełnie inaczej! Relaks i regeneracja mogą sprawić, iż wyniki zarówno na zawodach, jak i na treningach będą jeszcze lepsze!

Maści konopne na bolące stawy i mięśnie

Produkty na bazie konopi mogą okazać się skuteczne w walce z bólem mięśni i stawów. Jeżeli do Twoich głównych problemów można zaliczyć:

  • ból mięśni o umiarkowanym nasileniu,
  • dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa,
  • dokuczający ból w stawach przy każdym ruchu,

to czas poszukać skutecznych rozwiązań. W aptekach i drogeriach kosmetycznych nie brakuje produktów, których zadaniem ma być łagodzenie dolegliwości bólowych w obrębie mięśni i stawów. Można pośród nich znaleźć maści i żele zarówno o działaniu chłodzącym, jak i rozgrzewającym. Większość z nich jest produkowana na bazie ziół. Jedną z nowości, jakie można spotkać na sklepowych półkach, są maści konopne.

Kiedy sięgnąć po produkty na ból mięśni i stawów?

Pojedynczy skurcz w łydce czy uczucie chwilowego kłucia w kolanie to jeszcze nie powód do paniki. Przejściowe dolegliwości bólowe mogą od czasu do czasu dotknąć każdego, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Wystarczy przespać noc w niewygodnej pozycji, by rano obudzić się w nie najlepszej kondycji i z bolącymi stawami czy pękającym z bólu kręgosłupem, zwłaszcza na odcinku szyjnym. Takie dolegliwości można przeczekać, a chwilową ulgę od bólu można uzyskać, smarując bolesne miejsce stosownym preparatem. Dolegliwości bólowe mogą być bardzo dokuczliwe, gdy mają charakter przewlekły. Im człowiek starszy, tym prawdopodobieństwo wystąpienia bólu o takim charakterze jest większe. Stosowanie maści i kremów przeciwbólowych może pomóc zmniejszyć uczucie dyskomfortu. Ból o dużym nasileniu często powoduje, iż człowiek zupełnie wycofuje się z życia towarzyskiego, a wykonanie prostych czynności, nawet tych domowych pozostaje nie lada wyzwaniem. Maści konopne (chłodzące i rozgrzewające) dostępne są w sklepach internetowych. Pobudzając krążenie krwi w organizmie człowieka, mogą sprawić, iż ból związany z mięśniami czy stawami będzie mniejszy. Przed zastosowaniem produktu należy zapoznać się z wytycznymi odnośnie jego stosowania zamieszczonymi przez producenta na opakowaniu.  

Opublikowano