Gdzie kupić nowy lub używany sprzęt medyczny?

Sprzęt medyczny, do którego zalicza się różnego rodzaju urządzenia do diagnozowania i monitorowania stanu zdrowia pacjenta, jak również oprogramowanie wykorzystywane do ich obsługi, to podstawowe elementy wyposażenia placówek medycznych. Skompletowanie potrzebnych urządzeń to spory wydatek, zwłaszcza na początku działalności. Nie bez powodu na popularności zyskuje używana aparatura medyczna.

Aparatura medyczna – nowa czy używana?

Wysokiej klasy aparatura to absolutna podstawa wyposażenia każdej placówki medycznej. Ich właściciele stoją przed nie lada wyzwaniem, jakim jest zakup niezbędnego, a przy tym kosztownego sprzętu do realizowania świadczonych usług. Nowy sprzęt, zwykle cechujący się wysoką ceną, nie jest jedynym wyjściem dla planujących kompleksowe wyposażenie placówki. Redukcja nakładów finansowych jest możliwa i to bez obniżenia jakości usług – a to za sprawą specjalistycznej aparatury medycznej używanej. Używany sprzęt medyczny to doskonały wybór w przypadku placówek, którym zależy na sprawnym wyposażeniu w niezbędne urządzenia, bez ponoszenia nadmiernych kosztów. Aparatura z drugiej ręki pozwala na szybkie rozpoczęcie świadczenia usług nowej placówki, ale też na rozszerzenie usług już funkcjonującego gabinetu czy szpitala. Warto przy tym zerwać z mitem, że wyłącznie nowy sprzęt medyczny cechuje wysoka jakość. Aparatura używana pozwala na zakup znacznie tańszych urządzeń w doskonałym stanie technicznym, gwarantującym bezawaryjne działanie przez wiele kolejnych lat.

Jakie warunki musi spełniać sprzęt używany?

Wprowadzony do obrotu sprzęt medyczny, również ten używany, musi mieć znak CE. Do jego uzyskania zobowiązany jest producent. Obowiązkiem importera lub dystrybutora jest jednak sprawdzenie sprzętu pod kątem oceny zgodności towaru i oznaczenia sprzętu znakiem CE. Znak ten umieszcza się na wyrobie, na instrukcji jego użytkowania i na opakowaniu handlowym. Konieczne jest, by znak CE był widoczny, czytelny i nieusuwalny. Oprócz tego zalecane jest również sprawdzenie miejsca pochodzenia aparatury. Mniej wyeksploatowane urządzenia to te stosowane w prywatnych placówkach medycznych.

Czy warto kupić używaną aparaturę medyczną?

Używana aparatura medyczna to dla placówek olbrzymie korzyści finansowe. Zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na inne cele, takie jak rozszerzenie oferty, działania marketingowe czy zakup kolejnych elementów wyposażenia. To jednak nie koniec – używany sprzęt medyczny to zaawansowane urządzenia znane i stosowane od dawna, wielokrotnie przetestowane i niezawodne, co stanowi dodatkowy atut ich użytkowania. Nowy sprzęt, z uwagi na zmiany funkcjonalności, wymaga często dodatkowych szkoleń i może sprawiać problemy w obsłudze. Nie dziwi więc, że coraz więcej inwestorów decyduje się na taką właśnie inwestycję w sprzęt używany.

Znajdź sprawdzonego dostawcę!

Decydując się na wyposażenie szpitala lub gabinetu prywatnego w używaną aparaturę medyczną, warto skorzystać z oferty wyspecjalizowanego dystrybutora. Firmą godną zaufania, która nieprzerwanie od 1995 roku dostarcza wysokiej klasy urządzenia przy zachowaniu akceptowalnego poziomu cen, jest MAR-MED. To sprawdzony partner w zakresie sprzętu medycznego, który zapewnia szeroki wybór urządzeń dla wielu specjalizacji oraz sprawdzony serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, gwarantujący ich niezawodne działanie w każdej placówce. W ofercie autoryzowanego dystrybutora znaleźć można nową i używaną aparaturę USG, RTG, MMG, CT i MR oraz drobne urządzenia do diagnostyki obrazowej.

Opublikowano