Pościel z jedwabiu – dlaczego tak naprawdę warto ją kupić?

Pościel z jedwabiu charakteryzuje się wysoką jakością i luksusowym wyglądem. Zawsze poszewki jedwabne nadają sypialni elegancji, niezależnie od stylu, w jakim pomieszczenie zostało zaaranżowane. Dlaczego, mimo nieco wyższej ceny, warto zdecydować się na pościel jedwabną?

Jedwab jest bardzo delikatny w dotyku i zapewnia przyjemne uczucie na skórze. Jest też doskonałym materiałem termoizolacyjnym, co oznacza, że reguluje temperaturę ciała, utrzymując idealnie ciepło w chłodniejszych warunkach i nie zatrzymuje ciepła, gdy na zewnątrz temperatura jest prawdziwie letnia. Jedwabne kołdry i pościele mogą być użytkowane zarówno latem, jak i zimą. Dodatkowo, jedwab ma zdolność do przepuszczania powietrza, co pozwala skórze oddychać podczas snu i ogranicza pocenie się.

Pościel jedwabna idealna dla alergików

Pościel z jedwabiu jest odpowiednia dla alergików (zdecydowanie bardziej niż pościel bawełniana), ponieważ jest odporna na roztocza i pleśń. Jedwab ma tendencję do odpychania kurzu, co czyni go idealnym dla osób cierpiących na alergie. Wszystko to oczywiście może stać się nieważne, jeśli w naszym domu jest zwierzę, które śpi z nami w łóżku. Wówczas nawet pościel jedwabna nie uchroni nas przed przykrymi skutkami alergii.

Szukasz najbardziej trwałej pościeli? Zdecyduj się na poszwy i poszewki z jedwabiu!

Ostatecznie też, mimo nieco wyższej ceny, jaką osiągają pościele jedwabne, należy pamiętać,że jedwab jest wyjątkowo trwałym materiałem, który może być wykorzystywany przez wiele lat. Kupując taką pościel, możemy być pewni, że mimo ciągłego prania i suszenia w suszarce bębnowej, będzie ona dalej jak nowa, nawet gdy minie dekada. Dodatkowa zaleta kupowania pościeli z jedwabiu to fakt, że jedwab jest odporny na elektryzowanie się, co oznacza, że nie tworzy się na nim statyczność ani elektryczne ładowanie, co może być irytujące dla niektórych osób. 

Satyna bawełniana – alternatywa dla naturalnego jedwabiu

Warto jednak zauważyć, że jedwab jest bardziej delikatny niż inne materiały, dlatego wymaga odpowiedniego prania i przechowywania, aby utrzymać jego jakość i trwałość. Nieco mniej wymagająca pod tym względem jest pościel satyna bawełniana, czyli jedwab z domieszką bawełny. Tutaj już zdecydowanie można pozwolić sobie na więcej jeśli chodzi o techniki prania, suszenia i prasowania. Dodatkowo, pościel satyna bawełniana zawsze będzie tańsza niż ta wykonana z naturalnego jedwabiu. Jest to niebagatelna zaleta, gdy działamy na szerszą skalę i szukamy eleganckiej pościeli do hotelu lub pensjonatu.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Porady