Poznaj powłoki uszlachetniające dla soczewek okularowych

Czy zastanawiałeś się nad tym czy soczewki okularowe mogą wspierać Twój wzrok na co dzień? Istnieje wiele różnych rozwiązań optycznych, które mogą zapewnić Ci komfortowe i wyraźne widzenie w każdej sytuacji. Szczególną uwagę warto więc zwrócić na odpowiedni dobór powłoki antyrefleksyjnej.

Jak okularowe soczewki z powłoką antyrefleksyjną wpływają na jakość i komfort widzenia?

Okulary z powłoką antyrefleksyjną to w zasadzie konieczny wybór w dzisiejszej, cyfrowej epoce. Powłoka antyrefleksyjna eliminuje rozproszone odbicia światła na powierzchni soczewek, dzięki czemu oczy są chronione i mogą pracować w optymalnych warunkach, a Ty widzisz lepiej, precyzyjniej i nie jesteś narażony na działanie refleksów. Oczy dzięki tej formie protekcji, jaką zapewniają soczewki z powłoką antyrefleksyjną, mniej się męczą, a to powoduje, że mogą pracować dłużej i efektywniej. Ta rola powłoki antyrefleksyjnej jest szczególnie ważna, np. przy pracy z użyciem urządzeń cyfrowych i czynnościach wymagających długotrwałego patrzenia na małe odległości, bo to zadania wyjątkowo wyczerpujące dla narządu wzroku. Szkła do okularów z antyrefleksem zapobiegają też tzw. „oślepieniu” kierowcy podczas jazdy nocą. Pozwala to mu poczuć się swobodniej i pewniej w czasie wykonywania manewrów na drodze. Niektóre powłoki oferują też wyższy kontrast widzenia, lepszą przepuszczalność światła czy dodatkowo chronią również przed światłem niebieskim, emitowanym przez sprzęt elektroniczny. Warto również wiedzieć, że szkła z powłoką antyrefleksyjną pozwalają osiągnąć lepszą estetykę, ponieważ odbijające światło nie zakrywa naszych oczu.  

Jaką powłokę wybrać, by soczewki okularowe stały się maksymalnie funkcjonalne?

Powłoki uszlachetniające soczewek okularowych nie są jednakowe i w związku z tym mogą oferować Ci różne dodatkowe korzyści. Te najbardziej innowacyjne w istotny sposób wpływają na trwałość i praktyczne właściwości soczewek, maksymalnie ułatwiając Ci korzystanie z okularów oraz dodatkowo chronią Twoje oczy. Dobrym tego przykładem są powłoki dla soczewek tworzone przez Seiko, pioniera nowoczesnych technologii i zaawansowanych rozwiązań optycznych. Powłoka Seiko FogLessCoat stworzona przez tego renomowanego producenta soczewek, dzięki swoim właściwościom hydrofilowym eliminuje uciążliwy efekt zaparowanych szkieł, a dodatkowe warstwy utwardzające stosowane przez Seiko zwiększają trwałość i odporność soczewek okularowych. Z kolei Seiko SuperResistantBlue chroni nasze oczy przed nadmiarem światła niebieskiego, które przyczynia się do cyfrowego zmęczenia wzroku. Dobierając rodzaj powłoki uszlachetniającej, możesz też zdecydować się na specjalne powłoki antystatyczne czy oleofobowe, które zapobiegają nadmiernemu brudzeniu się soczewek i ułatwiają ich czyszczenie. Jeśli jesteś kierowcą, możesz także rozważyć użycie dodatkowej ochrony przed efektem olśnienia, potocznie nazywanym oślepieniemw nocy i podczas dnia, np. Seiko RoadClearCoat. Ponadto jeśli chcesz aby Twoje soczewki pozostawały czyste, a woda podczas deszczu nie osiadała się na nich warto wybrać powłokę hydrofobową. Jak widzisz, warto skorzystać z możliwości nowoczesnej optyki, bo taki pozorny drobiazg jak wybór powłoki uszlachetniającej dla soczewek, może wiele zmienić w Twoim życiu i uczynić je znacznie przyjemniejszym, wygodniejszym i efektywniejszym.

Opublikowano