Liposukcja – co warto wiedzieć o zabiegu?

Liposukcja, czyli popularne odsysanie tłuszczu, to zabieg, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób zmagających się z nadmiarem zbędnych kilogramów. Główną przyczyną nadwagi i otyłości jest zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej – jej zminimalizowanie w znaczny sposób pozwala zbliżyć się do wytyczonego celu.

Skuteczna walka z nadmiarem kilogramów

Matka natura potrafi być hojna – wie o tym każdy, kto zmaga się z nadwagą lub otyłością. Podejmując walkę z nadprogramowymi kilogramami trzeba uzbroić się w cierpliwość i siłę woli. Konieczne jest również optymalne łączenie alternatywnych rozwiązań – mowa tu przede wszystkim o zbilansowanej, zdrowej diecie oraz aktywności fizycznej. Dopełnieniem działań jest przedmiotowa liposukcja, która w dużej mierze wpływa na nienaganną sylwetkę. Odsysanie tłuszczu zaliczane jest do zabiegów inwazyjnych, aczkolwiek bezpiecznych, zakładając oczywiście, że jest on wykonywany w profesjonalnej klinice, przez doświadczonego lekarza. Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na to rozwiązanie i przyczyną nie jet tu bynajmniej strona finansowa. Do odsysania tłuszczu nie kwalifikują się m.in. osoby z dużą otyłością lub znacznym wahaniem masy ciała. Należy pamiętać. że nie jest to zabieg stricte odchudzającego, lecz modelujący sylwetkę. Dodatkową zaletą jest oczywiście zniwelowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, nie mniej jednak usunięcie podczas jednego zabiegu zbyt dużej ilości tłuszczu może przynieść efekty odwrotne do pożądanych, czyli przyczynić się do mniej lub bardziej poważnych problemów zdrowotnych, ze wstrząsem włącznie. W celu uniknięcia ewentualnych problemów, przed wykonaniem zabiegu konieczna jest wizyta u lekarza, który przeprowadza szczegółowy wywiad, a także zleca wykonanie niezbędnych badań. Działanie to pozwala zapobiec wielu powikłaniom, które mogą wystąpić po zabiegu.

Liposukcja i jej zalety

Liposukcja zaliczana jest do zabiegów inwazyjnych, których efektem mogą być mniej lub bardziej poważne skutki uboczne, mimo to zainteresowanie przedmiotowym rozwiązaniem jest bardzo duże. Co więcej, na odsysanie tłuszczu decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wynika to przede wszystkim z z tego, że liposukcja zapewnia szybkie efekty, które – nota bene – potrafią utrzymać się przez długi czas. Usunięta podczas zabiegu tkanka tłuszczowa zazwyczaj nie gromadzi się w tym samym miejscu, dzięki czemu nie trzeba martwi się o nawrót problemu. Zaletą przedmiotowego rozwiązania jest także fakt, że liposukcję można wykonać praktycznie na wszystkich częściach ciała – przeważająca większość pacjentów decyduje się jednak na odsysanie tłuszczu z podbródka oraz brzucha, modelując w ten sposób sylwetkę i nadając jej pożądany kształt. Warto nadmienić, że liposukcja podbródka, ze względu na delikatną skórę w tym obrębie ciała, wykonywana jest w nieco inny sposób niż odsysanie tłuszczu z okolic brzucha, efekty obu działań są jednak bardzo podobne. Medycznym i estetycznym wskazaniem do wykonania liposukcji jest nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany w obrębie bioder, brzucha, kolan, stawu skokowego, podbródka, pośladków, ramion, talii, tułowia, ud i łydek, a także wzgórka łonowego oraz lipomastia.