Kompleksowa pielęgnacja twarzy. Dzięki mezoterapii igłowej to nie problem

Jeżeli jakiś zabieg medycyny estetycznej zasługuje na miano terapii wszechczasów, to właśnie mezoterapia igłowa. Bezpośrednie działanie na źródło problemu oraz możliwość zastosowania rozmaitych substancji aktywnych sprawiają, że przy pomocy tego zabiegu można zniwelować wiele różnych problemów skórnych. Co trzeba wiedzieć o mezoterapii twarzy?

Kiedy warto zastosować mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa to doskonały zabieg dla osób w każdym wieku. Stanowi narzędzie walki z wieloma problemami skórnymi zlokalizowanymi na twarzy, np.:

  • objawami starzenia – płytkimi zmarszczkami, utratą jędrności i elastyczności skóry;
  • poszarzałą i zmęczoną cerą;
  • przebarwieniami;
  • bliznami potrądzikowymi;
  • workami i zasinieniami po oczami;
  • przesuszoną skórą.

Mezoterapię igłową, np. w Klinice Miracki w Warszawie, stosuje się również na całe ciało (redukcja cellulitu i rozstępów, ujędrnienie skóry), a także na skórę głowy (leczenie łysienia).

Na czym polega mezoterapia igłowa twarzy?

Mezoterapię igłową wykonuje się zarówno samodzielnie, jak i w połączniu z innymi zabiegami, takimi jak laseroterapia, peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja. Terapie łączone przynoszą znakomite efekty w przypadku takich trudnych problemów, jak przebarwienia czy blizny potrądzikowe. Najważniejszym etapem mezoterapii twarzy jest dobór odpowiedniego koktajlu odżwyczego. Przykładowo mezoterapia kwasem hialuronowym pozwala na intensywne nawilżenie skóry i wypełnienie zmarszczek. Natomiast mezoterapia kolagenowa odbudowuje ubytki tkanki i przynosi świetne rezultaty w takich problemach, jak blizny, rozstępy czy wiotka skóra. Zabieg mezoterapii igłowej polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu ściśle określonych dawek substancji aktywnych za pomocą iniekcji bezpośrednio w obręb skóry. Wykonuje się to przy pomocy strzykawki i bardzo cienkiej igły albo specjalnego „pistoletu” do mezoterapii. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ jest praktycznie bezbolesny. Jeżeli masz bardzo niski próg bólu, poproś lekarza o zastosowanie żelu znieczulającego na skórę. Mezoterapia igłowa wykorzystuje dwa mechanizmy działania:

  • wywołuje stan zapalny i inicjuje regenerację skóry – poprzez uszkodzenie tkanek licznymi nakłuciami, następuje pobudzenie fibroblastów (komórek skóry) do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych; konsekwencją stanu zapalnego jest angiogeneza (powstanie nowych naczyń krwionośnych) oraz remodeling tkanek;
  • działanie substancji wstrzykiwanej w skórę, np. nawilżające (kwas hialuronowy), budulcowe (kolagen), odmładzające (koenzym Q10), rozjaśniające (witamina C).

Mezoterapia twarzy – efekty

Dzięki pokonaniu bariery naskórkowej składniki zastosowanych preparatów mają możliwość natychmiastowego działania. Mezoterapia igłowa pozwala na szybkie uzyskanie widocznych efektów. Oczywiście pod warunkiem, że wykonamy pełną, zalecaną przez lekarza serię zabiegów i będziemy pamiętać o powtarzaniu terapii co kilka miesięcy. W ten sposób wzmocnimy i przedłużymy rezultaty terapii. Mezoterapię najczęściej wykonuje się w celu odmłodzenia skóry twarzy, ale stanowi ona również świetny zabieg profilaktyczny, opóźniający procesy starzenia. W zależności od zastosowanego preparatu mezoterapia igłowa twarzy umożliwia także redukcję przebarwień czy zminimalizowanie blizn potrądzikowych. Zabieg ten stosuje się nawet w bardzo wrażliwych miejscach. Świetne rezultaty przynosi, chociażby mezoterapia pod oczy. Szukasz skutecznego zabiegu pielęgnacyjnego na twarz? Skonsultuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Opublikowano