Dlaczego warto postawić na naturalną pielęgnację?
18 lipca 2021

Dlaczego warto postawić na naturalną pielęgnację?

przez Monika Torak
  • 0 komentarzy
Metody pielęgnacji skóry tak jak wszystko ulega modom i trendom. Przez ostatnie kilka lat dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim naturalna pielęgnacja oparta o eko kosmetyki. Maski w płachcie, kosmetyki naturalne i azjatyckie, olejki czy layering stają się obowiązkowymi atrybutami kobiety dbającej o siebie. Moda na powrót do natury w zakresie pielęgnacji zdaje się nie mijać i zataczać coraz szersze kręgi. Wiele kobiet nadal jednak pyta, czy i dlaczego warto?

Zalety naturalnej pielęgnacji twarzy

Do eko pielęgnacji twarzy nie powinno się nikogo przekonywać. Ma ona szereg niewątpliwych zalet zarówno dla skóry, jak i dla naszej planety. Ekologiczna pielęgnacja jest zdrowsza, skuteczniejsza, a przy tym tania i prosta. Można się o tym przekonać, odwiedzając stacjonarną lub internetową drogerię gdzie kosmetyki naturalne są dostępne na wyciągnięcie ręki. Wybór wśród nich jest niezwykle szeroki, dlatego każdy znajdzie preparat idealny do potrzeb i typu swojej skóry, a także odpowiedni dla zasobności portfela. Warto tu podkreślić, że eko kosmetyki często kosztują mniej niż te tradycyjne drogeryjne. Zalety naturalnej pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja bez chemii

Jedną z najważniejszych zalet pielęgnacji ciała i twarzy z wykorzystaniem kosmetyków naturalnych jest brak w nich substancji chemicznych i niebezpiecznych związków. Jest to bardzo ważne, ponieważ w XXI wieku bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy narażeni na ich negatywne działanie. Szkodliwe substancje znajdują się wszędzie – w powietrzu, jedzeniu, środkach czystości, proszkach do prania itp. w Wielu wypadkach ograniczenie kontaktów z chemią jest nie możliwe, w innych można bez problemu substancje chemiczne eliminować z życia. Taką sytuacją jest codzienna pielęgnacja ciała. Jeśli tylko ma się możliwość zdecydowania o tym, co wmasowuje się czy wklepuje w skórę, warto wybrać, jak najlepiej i sięgać jedynie po naturalne składniki, które są zwyczajnie zdrowsze.

Lepsze przyswajanie składników odżywczych

Składniki i substancje odżywcze, które spotkamy w kosmetykach naturalnych, są lepiej przyswajane przez skórę, niż w tradycyjnych preparatach. Dodatkowo skóra toleruje je lepiej niż syntetyczne odpowiedniki, a przez to rzadziej jest się narażonym na reakcje alergiczne, podrażnienia, uczulenia itp. Sięganie jedynie po naturalne substancje jest szczególnie ważne przy skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. W jej przypadku substancje zapachowe, barwniki i agresywne składniki myjące mogą prowadzić do nadmiernej reakcji skóry i przyczynić się do rozwoju niebezpiecznych chorób tego organu. Pielęgnacja bez chemii

Działanie, a nie maskowanie

Tradycyjne kosmetyki, które do tej pory mogliśmy kupować w drogerii, zazwyczaj tylko maskowały objawy problemów skórnych. Brak ich leczenia i przeciwdziałania im oznaczało, że problemy narastały i rozwijały się, co było niebezpieczne dla ogólnego zdrowia organizmu. Zupełnie inaczej jest w przypadku naturalnych kosmetyków. Zawarte w nich składniki mają za zadanie pobudzać skórę do regeneracji, wspomagać procesy fizjologiczne naturalnie zachodzące w organizmie i działać, aby wyeliminować problem. Regularne ich stosowanie przyczynia się więc do pozbycia się niektórych mankamentów urody np. błyszczącej strefy T.

Poprzedni Post

Gdzie kupić nowy lub używany sprzęt medyczny?

Następny Post

Liposukcja – co warto wiedzieć o zabiegu?

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.