Dlaczego warto postawić na naturalną pielęgnację?

Metody pielęgnacji skóry tak jak wszystko ulega modom i trendom. Przez ostatnie kilka lat dużym zainteresowaniem cieszy się przede wszystkim naturalna pielęgnacja oparta o eko kosmetyki. Maski w płachcie, kosmetyki naturalne i azjatyckie, olejki czy layering stają się obowiązkowymi atrybutami kobiety dbającej o siebie. Moda na powrót do natury w zakresie pielęgnacji zdaje się nie mijać i zataczać coraz szersze kręgi. Wiele kobiet nadal jednak pyta, czy i dlaczego warto?

Zalety naturalnej pielęgnacji twarzy

Do eko pielęgnacji twarzy nie powinno się nikogo przekonywać. Ma ona szereg niewątpliwych zalet zarówno dla skóry, jak i dla naszej planety. Ekologiczna pielęgnacja jest zdrowsza, skuteczniejsza, a przy tym tania i prosta. Można się o tym przekonać, odwiedzając stacjonarną lub internetową drogerię gdzie kosmetyki naturalne są dostępne na wyciągnięcie ręki. Wybór wśród nich jest niezwykle szeroki, dlatego każdy znajdzie preparat idealny do potrzeb i typu swojej skóry, a także odpowiedni dla zasobności portfela. Warto tu podkreślić, że eko kosmetyki często kosztują mniej niż te tradycyjne drogeryjne. Zalety naturalnej pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja bez chemii

Jedną z najważniejszych zalet pielęgnacji ciała i twarzy z wykorzystaniem kosmetyków naturalnych jest brak w nich substancji chemicznych i niebezpiecznych związków. Jest to bardzo ważne, ponieważ w XXI wieku bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy narażeni na ich negatywne działanie. Szkodliwe substancje znajdują się wszędzie – w powietrzu, jedzeniu, środkach czystości, proszkach do prania itp. w Wielu wypadkach ograniczenie kontaktów z chemią jest nie możliwe, w innych można bez problemu substancje chemiczne eliminować z życia. Taką sytuacją jest codzienna pielęgnacja ciała. Jeśli tylko ma się możliwość zdecydowania o tym, co wmasowuje się czy wklepuje w skórę, warto wybrać, jak najlepiej i sięgać jedynie po naturalne składniki, które są zwyczajnie zdrowsze.

Lepsze przyswajanie składników odżywczych

Składniki i substancje odżywcze, które spotkamy w kosmetykach naturalnych, są lepiej przyswajane przez skórę, niż w tradycyjnych preparatach. Dodatkowo skóra toleruje je lepiej niż syntetyczne odpowiedniki, a przez to rzadziej jest się narażonym na reakcje alergiczne, podrażnienia, uczulenia itp. Sięganie jedynie po naturalne substancje jest szczególnie ważne przy skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. W jej przypadku substancje zapachowe, barwniki i agresywne składniki myjące mogą prowadzić do nadmiernej reakcji skóry i przyczynić się do rozwoju niebezpiecznych chorób tego organu. Pielęgnacja bez chemii

Działanie, a nie maskowanie

Tradycyjne kosmetyki, które do tej pory mogliśmy kupować w drogerii, zazwyczaj tylko maskowały objawy problemów skórnych. Brak ich leczenia i przeciwdziałania im oznaczało, że problemy narastały i rozwijały się, co było niebezpieczne dla ogólnego zdrowia organizmu. Zupełnie inaczej jest w przypadku naturalnych kosmetyków. Zawarte w nich składniki mają za zadanie pobudzać skórę do regeneracji, wspomagać procesy fizjologiczne naturalnie zachodzące w organizmie i działać, aby wyeliminować problem. Regularne ich stosowanie przyczynia się więc do pozbycia się niektórych mankamentów urody np. błyszczącej strefy T.

Opublikowano