Serum do twarzy z witaminą C — czy rozjaśni przebarwienia?
17 czerwca 2024

Serum do twarzy z witaminą C — czy rozjaśni przebarwienia?

przez Monika Torak
  • 0 komentarzy

Przebarwienia pojawiające się na twarzy są problemem natury estetycznej. Mogą one wynikać ze zmian hormonalnych, ekspozycji na słońce oraz wielu, innych czynników. Czy więc serum z witaminą C pomoże zmniejszyć ich widoczność lub całkowicie je zniwelować?

Jak serum z witaminą C wpłynie na skórę twarzy?

Serum z witaminą C stało się jednym z popularniejszych kosmetyków do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Jego działanie jest wszechstronne, co sprawia, że panie coraz chętniej z niego korzystają. Sam kwas askorbinowy, w odpowiednim stężeniu cechuje się dobroczynnym wpływem na cerę. Jednak, by zrozumieć sens jego działania, warto najpierw dowiedzieć się, co jest istotą każdego serum.

Co do zasady, serum jest kosmetykiem o płynnej lub półpłynnej konsystencji. Od kremu odróżnia go to, że zawiera w sobie szereg skoncentrowanych składników aktywnych. Ich zadaniem jest penetrowanie kolejnych warstw skóry i aktywne działanie na każdej płaszczyźnie.

Witamina C zawarta w serum nie bez powodu określana jest mianem „witaminy młodości”. To właśnie dzięki niej możliwe jest zmniejszenie namnażania się wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się skóry. Kwas askorbinowy wpływa także na odżywienie i przywrócenie blasku cerze ziemistej i zmęczonej. Dzięki temu, że jest on zawarty w serum, może on rozwinąć swój pełny potencjał.

Czy serum z witaminą C rozjaśni przebarwienia?

Kwas askorbinowy jest silnym przeciwutleniaczem, a dodatkowo wspomaga syntezę kolagenu. Jednak oprócz zatrzymania upływającego czasu, serum z witaminą C może skutecznie oddziaływać na pigmentację skóry.

Panie z pewnością wiedzą, że główną przyczyną powstawania nieestetyczny, brązowych plam jest intensywna ekspozycja na słońce, przyjmowanie niektórych leków, wrodzone zaburzenia wydzielania melatoniny lub zmiany hormonalne. Pozbycie się takich niedoskonałości jest wyjątkowo trudne, a jedynym rozwiązaniem do tej pory były kosztowne zabiegi laserowe.

Jednak obecnie można o tym zapomnieć! Serum z witaminą C rozjaśnia przebarwienia, a nawet jest w stanie je całkowicie zredukować. Dodatkowo kwas askorbinowy może chronić skórę przed powstawaniem kolejnych przebarwień i precyzyjnie wyrówna jej koloryt.

Jak długo trzeba stosować serum z witaminą C, by pozbyć się hiperpigmentacji?

Nagromadzenie barwnika — melaniny — pod skórą postępuje stopniowo. Rzadko kiedy przebarwienia pojawiają się w sposób gwałtowny. Jednak jeśli nie zostaną one odpowiednio potraktowane, mogą przyjmować coraz to ciemniejszą barwę, w zależności od karnacji. Wówczas ukrycie ich pod warstwą makijażu może być wyjątkowo trudne.

Serum z witaminą C również będzie działało w sposób stopniowy. Panie nie powinny spodziewać się natychmiastowych efektów. Jednocześnie w perspektywie wielotygodniowej kuracji, problematyczne plamy powinny tracić swoją widoczność.

Dobrą praktyką w walce z przebarwieniami jest także stosowanie peelingów do twarzy. Pomogą one usunąć martwy naskórek, a także przygotują skórę do przyjęcia serum. W ten sposób można zintensyfikować jego działanie.

Czy serum z witaminą C na przebarwienia można stosować latem?

W sieci można spotkać się z różnymi opiniami w kwestii korzystania z serum z witaminą C. Wiele osób było przekonane o tym, że w konfrontacji z promieniami słonecznymi, kwas askorbinowy może jeszcze bardziej uwydatnić plamy na skórze.

Okazuje się jednak, że serum z witaminą C jest rekomendowane do stosowania w sezonie letnim. Jednocześnie, by zapobiec dalszej hiperpigmentacji, koniecznie jest również stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Co ciekawa, sam kwas askorbinowy w połączeniu z filtrem UV wzmacnia jego działanie. Dzięki temu promienie słoneczne są odbijane od cery w jeszcze efektywniejszy sposób, a ona sama jest skutecznie chroniona.

W sezonie letnim warto jednak zadbać o odpowiednie nawilżenie cery. Serum z kwasem askorbinowym oraz wysokie temperatury mogą doprowadzić do jej przesuszenia.

Poprzedni Post

Atomizery do perfum – co to są i jak działają?

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.