Odzież medyczna wysokiej jakości – czyli jaka?

Ubrania medyczne to specjalistyczna odzież noszona nie tylko przez lekarzy czy pielęgniarki, ale także przez laborantów, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, stomatologów, pracowników aptek czy salonów kosmetycznych, a nawet gabinetów SPA. Takie ubrania muszą zatem spełniać wysokie standardy i to zarówno pod względem zastosowanych do ich produkcji materiałów, jak i jakości wykonania.

Odzież medyczna – co jest najważniejsze?

Tym, co jest najważniejsze w przypadku odzieży medycznej, to przede wszystkim komfort jej noszenia oraz wytrzymałość. Ubrania te z jednej strony narażone są na zabrudzenia różnego rodzaju substancjami – w tym płynami ustrojowymi. Dlatego muszą być na tyle wytrzymałe, że z powodzeniem zniosą wiele prań w wysokich temperaturach, które usuną zabrudzenia i zabiją szkodliwe zarazki. Z drugiej zaś strony odzież medyczna musi być wygodna i przewiewna. Bardzo często tego typu ubrania noszone są przez wiele godzin, a w przypadku stresującej pracy w szpitalu czy przychodni, komfort jest czymś, co pozwala na pełne skupienie się na wykonywanych obowiązkach.

Ubrania medyczne – z czego mogą być wykonane?

W najszerszym ujęciu, ubrania medyczne to różnego rodzaju elementy odzieży męskiej i damskiej, począwszy od obuwia medycznego, poprzez fartuchy lekarskie i laboratoryjne, spodnie i bluzy medyczne, spódnice oraz sukienki, na koszulkach i żakietach medycznych skończywszy. Do tego można doliczyć jeszcze czepki, maseczki czy okulary ochronne jako typowo medyczne akcesoria, które wchodzą w skład ogólnie pojętej odzieży medycznej. W przypadku ubrań medycznych najlepiej jest, aby były wykonane z bawełny, która jest jednym z najtrwalszych, a przy tym przewiewnych i naturalnych materiałów lub bawełny z domieszką poliestru i spandexu. Warto mieć na uwadze, że ubrania z bawełny można prać w wysokiej temperaturze, przy użyciu silniejszych detergentów, bez zagrożenia zniszczeniem odzieży.

Wygoda noszenia odzieży medycznej – krój ubrań i konstrukcja obuwia

Na wygodę ubrania medycznego wpływa również jego krój oraz umiejscowienie i rodzaj szycia. Wygodne ubrania medyczne to takie, które zapewniają pełną swobodę ruchu, nie uwierając w żadnym miejscu i pozwalając na wygodne wykonywanie codziennych obowiązków. W przypadku obuwia medycznego ważne jest, aby było wyposażone w antypoślizgową podeszwę, odznaczało się odpowiednią cyrkulacją powietrza i było łatwe w myciu. Bardzo często obuwie medyczne można prać w pralce, a jego ergonomiczna konstrukcja ułatwia wielogodzinne chodzenie czy wygodne stanie np. w trakcie zabiegu lub operacji. Uniformix.pl – odzież medyczna wysokiej jakości

Opublikowano